K největším organizátorům těchto akcí patří v okrese Dům dětí a mládeže Rokycany. První z jeho příměstských táborů má název Za zvířátky a koná se od 30. 6 do 4. 7. Další dva, v termínu 14. až 18. 7., nazvali organizátoři Animační a Hudba a barvy. Námětem jiného, spadajícího do období 28. 7. až 1. 8., jsou počítače a turistika. Fotbalistický příměstský tábor FK Kohouti má vyhrazený termín od 17. do 22. srpna a jen o den později začínají další dva. To znamená, že v rozmezí 18. až 22. srpna je na programu jednak Vyšetřování zločinu a druhý se pak bude odvíjet v rámci hesla Rok na vsi. Špióni celou nabídku, a zároveň prázdniny, uzavírají. Tento poslední běh se uskuteční od 25 do 29. 8. Cena pro všechny je stejná, 1000 Kč.

Dalším velkým pořadatelem příměstských táborů je oddíl Divoká Orlice. Jejím prvním je od 4 do 8. 8 tábor aktivit zaměřený na různá sportovní vyžití, třeba včetně jízdy na čtyřkolkách a podobně. Od 11. do 15. srpna následují hned tři další. První z tria bude mít náplň taneční, chybět ale nebude (jako ostatně u všech) ani koupání. I názvy zbylých dvou už mluví za vše. Zní Bojovník, kde se dění bude točit kolem bojových sportů a střílení, a potom Popelka. Tentokrát preferuje ruční práce.

Od 18. do 22. 8. je naplánovaná Škola princezen a vše se bude točit hlavně kolem módy, ručních prací a zhotovování různých doplňků. Poslední dvojice týdenních akcí je naplánovaná na termín 25. až 29. srpna. První z nich je zaměřený především na pilování francouzského a anglického jazyka, druhý se v týž čas bude odehrávat v koňském sedle, čítaje v to i péči o čtyřnohé krasavce. Cena se podle náročnosti na režii pohybuje od 1300 do 16000 korun. „Lze kombinovat i jednotlivé dny a turnusy," prozradil Pavel Hubert.

Třebaže půjde o prázdniny, na děti pamatovala i ZŠ Jižní předměstí. Od 28. července do 1. srpna pořádá příměstský tábor orientovaný na angličtinu, ale kromě toho i poznávání pamětihodností, tvořivou činnost, pohyb či koupání.

Tři dny plné tance a zábavy pro malé zájemce zase chystá taneční skupina S Dance působící při TJ Sokol Rokycany. Pro uskutečnění svého záměru vyhradili pořadatelé období od 25. do 27. 8.

V uvedených případech lze informace zjistit na webových stránkách organizátorů.