Jednou z těchto obcí je Kostelec. „Naším letošním vánočním stromem bude borovice, která sama vyrostla vedle obecního úřadu. Má svou historii, takže jsme jí jasně vybrali. Občane a návštěvníci Kostelce se navíc mohou v neděli těšit i na nové vánoční ozdoby,“ řekl Deníku starosta Kostelce František Trhlík.

Rozsvícení stromku ale nebude rozhodně jedinou atrakcí, která je na neděli v Kostelci připravena. Dojde také na vánoční trhy, či na vypouštění balónku s přáními k Ježíškovi. Hned po rozsvícení stromečku ale bude nejspíše největším tahákem nejspíše koncert v místním kostele. „Takovýto adventní koncert budeme dělat při rozsvícení zcela poprvé. Představí se velmi kvalitní chrámový soubor. Kostel bude nasvícen jak z venku, tak vevnitř. Speciálně pak v interiéru se tak trochu pochlubíme novými vitrážemi, které budou taktéž nasvícené. Bude to opravdu pěkná podívaná,“ dále řekl kostelecký starosta. Program spojený s rozsvícením stromu a adventním koncertem začíná v Kostelci od 16 hodin.

Druhou obcí, kterou ozáří jeden z hlavních symbolů vánoc je Černošín. Ti stejně jako v Kostelci využijí strom, který na svém místě stojí již delší dobu. „Bude to přibližně deset až dvanáct let, kdy jme v centru obce vysadili smrk stříbrný. Již v minulém roce byl dost velký na to, aby mohl posloužit účelu, ke kterému jsme ho vlastně zasadili. Letos to tedy bude stejné. Sice jsme chvíli koketovali s myšlenkou, že bychom dali ještě jeden vánoční strom k vánočním trhům, ale nakonec jsme tuto myšlenku zamítli,“ sdělil starosta Černošína Miroslav Plincelner. Krom vánočních trhů, či nasvícené kašny se mohou účastníci těšit také na Vepřobaní, či na závěrečný ohňostroj.