Kavárna La Boema, sídlící na náměstí Kašpara Šternberka v Radnicích připravuje například gratinované cukety plněné krůtím ragú s polníčkovým salátkem a rukolovým pestem. Dále pak jehněčí kolínko pomalu pečené v kořenové zelenině s rozmarýnem, podávané s celerovým purée a pečeným česnekem.

Oslavit velikonoční svátky lze také v Darovanském dvoře nedaleko Břas. Tam je menu vyloženě sváteční. Návštěvníci se mohou těšit na kůzlečí filátka na zeleném pepři se špenátovými listy, opečené bramborové šišky, nebo kůzlečí ragú s brusinkovou rýží a v neposlední řadě také jehněčí roládu s kopřivovou nádivkou, pažitková polenta a skořicovo-badyánová omáčka s vůní kalvádosu a mnoho a mnoho dalšího

Své speciality nabízí také restaurace v Rokycanech. Například No.1 má pro hosty od včerejška do pondělí připravené jehněčí maso pečené na červeném víně s rozmarýnem, šťouchaný brambor s jarní cibulkou a jako dezert domácí lívanečky podávané s restovanými jablky na javorovém sirupu s vlašskými ořechy.

Zeptali jsme se také obyvatel Rokycanska, zda sází na domácí kuchyni nebo na slavnostní oběd v restauraci. A jak vlastně Velikonoce slaví. „Nabízená menu jsou opravdu velmi lákavá. Určitě bychom rádi s manželem vyrazili a vzali s sebou také rodiče a oslavili Velikonoce u výtečného pokrmu. Ale to ještě uvidíme," svěřila se Miroslava Suchá. Petra Slámová dodala: „Tyto svátky vždy připravuji doma nádivku a další den máme jehněčí. Na každoroční přípravu se těším, proto restaurace nevyhledáváme. Ráda pokrmy připravuji doma a v klidu." „Já zmizím určitě do přírody a vůbec se nějakým svátkům věnovat nebudu. Je to stejné jako Vánoce. Především o jídle. Brdy budou určitě lepším cílem," sdělil Petr Havlíček.