V sedmašedesáti hasičských sborech okresu je registrováno 2715 členů. Benjamínků je přitom 240.

Informace zazněly při sobotním shromáždění starostů sborů. Dějištěm byl opět sál kařezské sokolovny, kde se nejprve slova ujal šéf regionálního sdružení Miroslav Frost: „Výkonný výbor jednal letos osmkrát. S účastí pouhých 65 procent. Pokud se to nezmění, podám při dalším jednání návrh na výměnu některých zvolených kolegů." Další kritická slova padala na adresu některých sborů, které nedodaly zástupce do technické čety při krajském finále soutěže mladých hasičů Plamen 2016. „Byli jsme pověření organizací a snad jsme se jí v areálu na Jižním předměstí zhostili dobře. Problém byl pouze s rozhodčími a klobouk dolů před pomocníky, kteří v osmičlenné sestavě dokázali tři dny asistovat při stavění překážek, vytýčení drah a jiných nezbytných činnostech."

V řadě především těch malých vesniček jsou dobrovolní hasiči jedinou fungující složkou. Výjezdové jednotky kromě výcviku startují na soutěžích a namátkou uveďme konfrontace v Týčku, Příkosicích, Mirošově, Bujesilech, Štítově, Volduchách, Cheznovicích, Kříších, Nevidu nebo Kamenném Újezdu.

Druhá polovina zasedání byla vyhrazena zprávám vedoucích odborných rad a následovaly spíše administrativní záležitosti. Delegáti byli informováni o doplnění stejnokrojového předpisu i o nových průkazkách, což souvisí s důkladnější evidencí členské základny. Hovořilo se také o přípravě valných hromad.

Účastníci v závěru schválili nové rozdělení okrsků, jichž je deset. Dozvěděli se o iniciativě aktivu zasloužilých hasičů (velí mu na krajské úrovni Miloš Svoboda ze Zbiroha) a se zajímavými podněty vystoupil Jaroslav Salivar za republikové sdružení!