Meteorologům to vyšlo do puntíku. Víkendová vedra zlobila především kardiaky a kdo mohl, raději nevycházel. Přesto si organizátoři akcí na nedostatek návštěvníků stěžovat nemohl.

Do Radnic dorazilo na II. ročník Emirates Cupu v malé kopané deset mužstev. „V pátek jsme stavěli obří stany, pod nimiž je stínu dost. A pitný režim dodržují hráči i fanoušci," pochvaloval si atmosféru spolupořadatel Dan Fencl. Po sedmihodinových bitvách předával pohár kapitánovi vítězného Bartéz týmu.

Jen o kousek dál v Březině měli sraz příznivci rockové muziky. Přes vysilující horko se jich v podvečer shromáždilo kolem 150 a se setměním další přibývali. „Máme tu v šesti kapelách i naše zástupce. Martina Žížka a Davida Černého," konstatoval místostarosta Radek Darda.

Útěky k vodním plochám byly nejčastější variantou odpočinku. Oficiální koupaliště na území okresu by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Nejproslulejší je na okraji Rokycan, kde motoristé do okruhu jednoho kilometrů marně hledali místo k zaparkování. Letošní rekord padl!