Naštěstí se jednalo jen o cvičnou akci, zaměřenou především na evakuaci osob.
„Taktické cvičení jsme realizovali spolu s Hasičským záchranným sborem Rokycany. Jednou ročně si musíme takový cvičný poplach vyzkoušet a pokud se odehrává ve spolupráci s hasiči, je to pro žáky oživení," uvedla ředitelka školy Alena Halířová poté, co budovu po kontrole opustila jako poslední. Dodala, že zároveň si děti v rámci zásahu uvědomí náročnost hasičského povolání. Celý rok se třídy zapojovaly do projektu Hasík a znalosti, které díky členům HZS získaly, zúročily při pátečním taktickém cvičení.
„Nevyskytly se žádné problémy, žákům pod vedením pedagogů patří pochvala, jak rychle opustili budovu," konstatoval ředitel HZS Rokycany Petr Špelina.
Během akce se musely skupiny dětí dostat rychle ze tříd a procházely přitom uměle zakouřeným prostorem. Tři učitele navíc „oheň" odřízl v prvním patře a bylo třeba je vysvobodit pomocí výškové techniky. Konkrétně s využitím třicetimetrového žebřík Magirus. Učitelka Miroslava Vokounová Kavalírová se uvolila vstoupit do koše a za asistence záchranáře sjet dolů.

Více v dnešním vydání.