Pondělkem mají žáci Gymnázia (G) a Střední odborné školy (SOŠ) Rokycany první maturitní snažení za sebou.

V rámci státní zkoušky dopoledne psali didaktický test z matematiky. Zvolilo ho šest gymnazistů a šestnáct jejich kolegů ze třídy informačních technologií a ekonomického lycea SOŠ. Polednem se další pustili do písemné práce z angličtiny; na gymnáziu 44 a v SOŠ 35 mladých mužů a slečen.

Dnes dopoledne na všechny čeká didaktický test z mateřštiny. V SOŠ je určený pro 47 letošních čtvrťáků plus neúspěšného z loňska. Ve druhé části dne budou pokračovat písemnou prací z českého jazyka. K té v SOŠ zasedne 46 studentů, naproti tomu v gymnáziu jich bude obě části zvládat jednapadesát.

Ve středu dopoledne je na řadě didaktický test z anglického jazyka, jehož by se v G mělo účastnit 47 žáků a v SOŠ 36. Odpoledne bude z každé části spojeného školského celku jeden člověk psát práci z německého jazyka.

Čtvrteční dopoledne mají ti samí dva maturanti zadané pro zvládání didaktického testu z němčiny. Odpoledne se zase někteří studenti pustí do didaktického testu z matematiky plus, který pro přijetí upřednostňují specializované vysoké školy. „Ve střední odborné škole se mu podrobí dva, v gymnáziu nemáme požadavek od žádného zájemce," sdělila ředitelka vzdělávacího celku Drahomíra Rancová.

Ihned po napsání se práce scanují Cermatu. Výsledky mají být známé do 16. 5.