O tom, že konečně přibude i Rokycanskými vysněný tomograf, ujistil také hejtman kraje Václav Šlajs s náměstkem pro zdravotnictví Václavem Šimánkem při jarním otevírání nové recepce v nemocnici. Šimánek tehdy upřesnil, že tomografem chce kraj vybavit rovněž Stod. Při požadavku dvou kusů techniky by se totiž cena přístroje měla pro krajský úřad zvýhodnit, takže tím spíše s nimi pro nemocnice počítá.

Rozhodnutí uskutečnit záměr napovídá i to, že kraj už sedm milionů na rekonstrukci celého prostoru skutečně vyčlenil. Podle ředitelky nemocnice Hany Perkové se právě vypisuje výběrové řízení na zhotovitele.

Přes všechno řečené je ale přece jen trochu problém v cé- téčku. Je třeba počkat na rozhodnutí opětně ustavené komise ministerstva zdravotnictví, v jejíž kompetenci je rozmisťování těžké techniky. Stod je, jak se říká, oproti nám už za vodou. Jednání mezi tamní nemocnicí, pojišťovnou a ministerstvem se uskutečni-la těsně před vznikem komise. „Chci věřit ujištění, že v našem případě je vše už předjednané a nyní půjde jen o administrativní vyřízení. A to i vzhledem k tomu, že jsem o věci minulý týden jednala s ministrem zdravotnictví v rámci jeho cesty do Klatov a Stoda. Zatím jsem ale pořád ještě opatrná, jásat předběžně nechci," konstatovala ředitelka.

Dodejme, že o tomograf už žádala Rokycanská nemocnice, a. s., několikrát a neuspěla. Dosud ale také nikdy jednání a přísliby kompetentních osob nebyly tak daleko. Proto už jsou pro umístění tomografu vyčleněné prostory někdejší biochemické laboratoře, která se nacházela naproti rentgenologickému oddělení.