Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycanští řeší přesun jedlíků

Rokycany - Už jen dva dny dělí žáky devítiletky na Jižním předměstí od velké změny. Na čas přijdou o svou jídelnu. V pátek pro ně připraví jídlo tento školní rok naposled. Možnost stravování dětí je však zajištěná.

29.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Důvodem akce se stala potřeba zmodernizovat provoz. Příprava začala už před dvěma roky. Nutnost posílení elektrického rozvodu tak, aby utáhl všechny přístroje i výměnu vzduchu, všechno brzdila. Elektrorozvodné závody byly požádané o přeložku vedení a vzhledem k uvažovanému termínu se hlavní práce přesunuly až na letošek.

„Druhého května se kuchyně a jídelna uzavřou. Ještě ale žákům, kteří se v rámci Ekodne budou pohybovat po různých stanovištích, včetně venkovních, s sebou připraví balíčky studeného jídla. Už pátého zahájí firma přestavbu tak, aby od září mohly děti zase provozovnu navštěvovat," uvedl ředitel školy Bohumil Nosek.

„Původní záměr, že by se o vaření postarala kuchyně sousední mateřinky, ztroskotal na dvou podstatných překážkách," sdělila místostarostka Marie Hlávková. Objasnila, že zaprvé by elektrická síť v objektu nezvládla zapojení dalších spotřebičů, jež by bylo nezbytné přestěhovat. Sama je totiž v pořadí s rekonstrukcí. Kromě toho hygiena nebyla spokojená s představou provizorní jídelny ve škole.

Scénář se tedy musel změnit. „Žáci prvních až šestých tříd se budou stravovat ve Střední škole Jeřabinová ulice, sedmáci až deváťáci musí docházet do ZŠ TGM," doplnila Hlávková. Úkolem pro vedení školy je vypracovat časový harmonogram, aby se každý žák měl možnost naobědvat. „Musíme zkoordinovat naše zvonění s přestávkami v obou školách, aby se naše děti v jídelnách nesetkávaly s tamními strávníky. Zvýšené nároky bude situace klást i na pedagogy, kteří budou děti doprovázet. Vzhledem k celkové situaci na poslední červnový týden vyhlásím ředitelské volno, končíme dvacátého června," informoval ředitel.

Kuchyně je součástí pavilonu jídelny a školní družiny. „V su- terénu jsou umístěné sklady, zázemí a přípravny. Ve zvýšeném přízemí pak vlastní ga-stroprovoz. Rekonstrukcí dojde ke změnám. V kuchyni zčásti i dispozičních," uvedla za městský úřad Eva Praumová. Změnou projdou též rozvody vody, kanalizace a už zmíněná elektroinstalace. Celek se také dočká jiných podlah a přibude nový nákladní výtah, včetně jiného osazení.

Zčásti se změní také rozložení oken a umístění vnitřních dveří.

„Rekonstrukcí se kuchyně změní v moderní gastronomické zařízení. „Aby mohlo poskytovat kvalitní nutričně vyváženou stravu, je navržené zakomponovat do ní energeticky úsporné stroje a zařízení. Ty podstatně usnadní i fyzickou námahu personálu. Navržené řešení počítá s kapacitou až 1200 strávníků," sdělila Praumová.

„Výběrové řízení ze čtyř zájemců vyhrála plzeňská fir- ma firma STEP s nabídkou přibližně 14 705 000 Kč (bez DPH).

Souběžně s přestavbou kuchyně je naplánovaná i rekonstrukce střechy pavilonu," uvedl starosta Vladimír Šmolík. Dodal, že rekonstrukcí projde také vzduchotechnika. „Aby se pak v souvislosti se zateplováním školy, což je další projekt, s nímž počítáme, nemusela shora opět sundavat, udělá se v tom- to případě s předstihem i zateplení střechy," upřesnil Šmolík.

Autor: Božena Šopejstalová

29.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Ilustrační foto.

Opustili nás

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení