„Můžeme užívat jakákoli slova, ale na ploše několika arů vybudujeme ghetto, Varnsdorf, Rumburk,…" otevřeně zareagoval na situaci, že by v lokalitě mohla přibýt další ubytovna, zastupitel Ivan Borek. „Jděte tam nakupovat do marketu a uvidíte, jak se mění sociální složení Rokycan," vyzval kolegy. „Jezdím tam často k případům se záchrankou, vím, jaké vzniká v kasárnách a okolí klima. Je mi líto slušných lidí, kteří tam žijí. Ve čtvrti přibývá nepřizpůsobivých," sdělil pak i Deníku.

Konec přivírání očí nad situací způsobila žádost o vyslovení souhlasu zastupitelů s přeměnou objektu v ulici Dělostřelců na takzvané vstupní byty. Manželé Fialovi vlastnící dům mezi ubytovnou a stacionářem Pohodička ho potřebovali, aby mohli zažádat Ministerstvo pro místní rozvoj ČR o dotaci. Bylo to podmínkou, protože v území by se navýšil počet rizikových osob.

„Při studiu podkladů před jednáním jsem zjistil, že by příchod nových nájemníků negativně ovlivnil sociální složení obyvatel Rokycan," zdůraznil Borek. „Vstupní byty jsou z pohledu jiného občana jen jiným názvem pro ubytovnu," konstatoval a vytýkal, že radní záměr neznali, když bod předkládali.

Dokončení v pátečním vydání ROkycanského deníku.