Podrobnou zprávu o výstavbě gymnázia (nyní střední odborné školy), mince, fotografie a několik výtisků dobových novin. V srpnu roku 1904 dokumenty uložili naši předkové v centru Rokycan do věže objektu. Po 112 letech došlo na jejich otevření.

Jednoduché to však nebylo. Informace byly uloženy v ´makovici´. Obří kulaté schránce, na níž byly mimochodem patrné stopy po průstřelech. „Bez rozbrušovačky to nepůjde," odhadoval na sklonku týdne výrobní ředitel společnosti RYTA Jaroslav Bartoš. Za pomoci úhlové brusky se Václav Třeška s Pavlem Malým dostali ke dvěma olověným tubusům s délkou 20 a 27 centimetrů. Byly přeneseny do obřadní síně radnice, kde představitelé města i okresního archivu netrpělivě čekali na obsah schránek. Bylo znát, že si tehdejší hodnostáři dali na ukládání záležet, ale opět díky technice se demontáž podařila, i když to odnesl skleněný válec ve větší ze schránek. Byly v něm napěchované deníky a týdeníky, které v té době vycházely (Žďár, Plzeňský obzor, Národní politika, Hlas národa, atd.). Zub času sice trochu nahlodal snímky budovy SOŠ, ale ředitelka archivu Hana Hrachová byla přesto spokojená: „Písemnosti zaevidujeme, ofotíme a stanou se součástí našich sbírek. Originály vrátíme zpět do věže."

Starosta okresního města Václav Kočí hledal termín pro oficiální ukládání poselství budoucím generacím. Rekonstrukce krovu, spojená s výměnou části krytiny, není jednoduchá, takže to vypadá až na polovinu srpna.