Přemnožená černá zvěř o sobě dává opět vědět. Své o tom vědí obyvatelé domů v obytné části nad rokycanskou nemocnicí. Divočáci ničí majetek v blízkosti přilehlých polností. Hmotné škody přitom jdou někdy až do tisíců. Na pozoru musí být také motoristé. Střet s divočáky by mohl mít tragické následky.

„Zabýváme se problémem a děláme pro to všechno, co se dá. Je pravda, že divočáci jsou v oblasti přemnoženi. Na podnět se vždy snažíme co nejúčinněji zareagovat. Kolegové uspořádali několik výprav, ale ne vždy s úspěšným koncem," připustila jednatelka Okresního mysliveckého spolku v Rokycanech a zároveň hospodářka MS Stráně Světlana Vlnová.

Snahu o regulaci potvrdil i šéf organizace ČSOP v rokycanské Švermově ulici Pavel Moulis . „Vždy jde o spolupráci více složek, Státní správu a zemědělce nevyjímaje. Teď je doba, kdy je přitom odstřel znemožněný vysokým obilím a rostoucími plodinami, za kterými se stěhují na jaře a v létě prasata. Je to pro ně snadná obživa," informoval Moulis.

Snadnější práci by tedy měli mít myslivci hned po žních. Moulis také potvrdil oblíbenou lokalitu zvěře nad rokycanskou nemocnicí.

Více v dnešním vydání.