Nabídka je letos podle znalců obzvlášť lákavá. Kromě několika zástupců domácí scény se mohou návštěvníci těšit například na švédskou skupinu BEYOND PINK, italské Hierofand, ukrajinské Bašty nebo kanadský GULFER.

Jako tradičně je na festivalu jídlo striktně vegetariánské. „Fluff Fest jsem nevynechal ani jeden. Je to jedna z těch výjimečných akcí v Čechách. Těším se na vystoupení italské kapely VOLTA," konstatoval Marek Novotný. Festival skončí v pozdních nedělních hodinách. V pohotovosti je samozřejmě také policie. Podle facebookové pozvánky míří údajně do okresního města několik tisícovek návštěvníků. „Tyto akce, které bývají v některých případech i několikadenní, navštěvují nejen příznivci hudby a zábavy, ale i osoby, které přicházejí s úmyslem obohatit se krádeží cizích věcí," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová. Právě tito lidé využívají větší koncentrace lidí a jejich nepozornosti, či neopatrnosti vůči svým věcem. V souvislosti se zkušenostmi v uplynulých letech provádí Policie ČR opatření k zajištění veřejného pořádku v rámci konání hudebního festivalu. Nebudou však přítomní jen rokycanští policisté, ale také muži zákona ze služby kriminální policie a vyšetřování, dopravní, kolegové ze skupiny základních kynologických činností, policisté z dálničního oddělení Svojkovice a strážníci MP Rokycany.

„Přestože policie provádí preventivní opatření, není v jejích silách zcela zabránit možnosti páchání majetkové trestné činnosti nebo jiného protiprávního jednání," uzavřela Kroftová.

V roce 2012 roce bylo oznámeno celkem deset krádeží z místa hudebního festivalu, ze stanů, kde se předmětem zájmu pachatele staly především mobilní telefony a finanční hotovost. Celková škoda se vyšplhala k částce téměř 70 tisíc korun. Muži zákona proto přináší několik rad, jak krádežím předejít.