Přisypání peněz na novou akci teď musí rychle zvážit zastupitelé. Kvůli prostoru Spilky.

Město totiž vloni opět z ROP Jihozápad žádalo o dotaci na úpravu tohoto prostranství, ale neuspělo. Přelom roku však přinesl změnu. Rokycanští dostali zprávu, že mohou počítat s 20 miliony a přibližně 306 tisíci.

„Záměr upravit oblast kolem Spilky, která bezprostředně sousedí s náměstím, je už dávno odsouhlasený. Lidé upozorňovali na neutěšený vzhled místa, které je vlastně propojkou mezi centrem a oblastí rozkládající se za řekou. Nelíbí se jim jeho prašnost a nerovnost. Navíc se tam vyskytly problémy s vodovodem a kanalizací, chtěli jsme to vyřešit najednou," uvedla místostarostka Marie Hlávková.

Snaha s problémem pohnout se datuje už od roku 2002. „Po zpracování projektu a podání žádostí o dotaci jsme ale pořád zůstávali pod čarou, tedy jako náhradník. Jako takovému se teď najednou z minulé výzvy naskytla možnost peníze ještě získat," dodala Hlávková.

Vzhledem k tomu, že Rokycany musí stavbu předfinancovat, protože peníze obdrží až po úspěšném zkolaudování a schválení celé akce, je třeba, aby na ní byly vyčleněné prostředky. Posvěcení je na zastupitelích, kteří se sejdou dnes, to je 27. ledna.

Více informací v dnešním vydání.