Koleda, vyhlášené vánoční představení všech tanečních souborů Rokytky, je navzdory rozběhnutým přípravám pro letošek ztracené. A to ho vzhledem k oblibě bývalo třeba realizovat dvojmo, i tak ale sál ani nestačil!

Tentokrát vše zhatilo uzavření rokycanské sokolovny.

Jiný prostor, kam by se všichni členové souboru vešli, se totiž na poslední chvíli už najít nepodařilo. Termíny byly zadané.

„Navíc jinam než do sálu sokolovny se nikde na Rokycansku ani nevejdeme. Obvolala a objela jsem, co se dalo. Volduchy sice mají velký sál, ale malé jeviště. V Plzni na nás nikdo nečeká, aby nám teď rezervoval místo, o výši pronájmů ani nemluvě. Nejlepší variantou byl Hrádek," konstatovala Jana Frühaufová.

„Zamýšlený termín desátého prosince ale padl, protože mají svůj program. Hledali jsme a termínově se sešli jedině na jedenáctém, což je neděle. Naše Vánoční nadělování zahájí patnáctá hodina," sdělila Jana Frühaufová.

Představení bude koncipované jinak než obvyklá Koleda v Rokycanech a vzhledem ke kapacitě prostoru nebudou ani vystupovat všichni.

Na nejmenší, kteří s podzimem převzali název Sluníčko, na členy Malého Rokytí a Rokytičky se ale diváci těšit mohou.

Doprovodí je Lidová muzika Rokytí (někdejší sluníčkovská) a Velké Rokytí se zčásti připojí. Přinejmenším i přípravami scény a sálu celkově.

„Oproti tradiční podobě hlediště pro tentokrát volíme stolovou, aby i tím byl podtržený jiný charakter vánočního vystoupení. Zrušit jsme ho po zavření sokolovny nechtěli, děti poctivě nacvičují a stejně jako rodiče a další příznivci se už na akci moc těší," doplnila Jana Frühaufová.