Ve středu to šéf plzeňských Indiánů předvedl v Klenčí a ve čtvrtek se představí s hokejisty ve Vochově u Plzně.

„Fotbal mám rád. S bráchou jsme ho v létě mydlili od malička a když je šance, jdu do toho i teď," říká hokejový matador, který tým ze západu Čech táhne v extralize už čtyři roky.

V zápasech i v roli majitele a manažera klubu.

Tep ale nyní Strakovi zvedají fotbalové bitvy na vrcholícím na Euru.

Klíčový zápas české reprezentace s Poláky sledoval plzeňský kapitán dokonce přímo ve Vratislavi.

Jak jste si rozhodující duel o postup do čtvrtfinále užil takhle zblízka?
Jo, bylo to pěkný. Strhla mě atmosféra na vyprodaném stadionu a potom i fotbal. Naši hráli parádně, tedy ve druhém poločase (smích). Ale ten důležitý krok udělali a můžeme se těšit na čtvrtfinále.

Vy osobně jste byl před rozhodujícím zápasem optimistou?
Po výprasku s Rusy v úvodním utkání u mě převládala lehká skepse. Týmu jsem fandil, ale viděl jsem, že naší hře něco chybí. Víc týmového ducha, kompaktnější souhra. A Poláci byli rozjetí, odhodlaní udělat doma maximum pro postup. Ale kluci se dokázali v pravý čas semknout a zaslouženě pronikli do čtvrtfinále.

Možná i zásluhou plzeňských hráčů. Jak jste vnímal přínos bývalých i současných svěřenců trenéra Pavla Vrby?
Před Plzeňáky v nároďáku jen smekám. Famózní výkon podal Limba (Limberský) s Pilkou (Pilař), Jiras (Jiráček) přidal další nezapomenutelný gól. Dan Kolář to neměl na postu Rosického lehký, ale postupně se zlepšoval a své přidal i střídající Rajty (Rajtoral).

Setkal jste se s nimi po zápase?
Byl jsem v Českém domě a viděl, jak si všichni kluci užívají ten úspěch, ale nechtěl jsem je přitom rušit. Až se vrátí do Plzně, tak bude určitě příležitost všechno probrat. Navíc na Euru je přece čeká další důležitý zápas.

Čtvrtfinálový souboj s Portugalskem. Věříte, že výhrou nad Poláky nadopovaní Češi mohou přejít přes Ronalda a spol.?
Ronaldo je sice vynikající fotbalista, ale také jen člověk. A v zápase kdo s koho se může stát cokoliv. Takže pokud nároďák zopakuje výkon z druhé půle proti Polákům a kluci dají do hry vše, co v nich je, tak to bude určitě zajímavé. Zápas uvidím jen v televizi, ale těším se.

Teď však prozraďte jak jste spokojen se svými fotbalovými výkony?
No, já fotbal hraju, protože mě baví a abych se v létě taky trochu zpotil. Tím je daný limit mých výkonů.

Ale podle zpráv z indiánského tábora se pravidelně zapojujete do bežící letní přípravy.
Když to jde, tak s týmem trénuju, ale zatím to spíš šulím. Starosti kolem klubu, jednání se sponzory, mi stále zabírají víc času, než bych si přál a potřeboval.

Jenže všichni kolem, trenéři, hráči i fanoušci, netrpělivě čekají na vaše rozhodné slovo. Chtějí slyšet, že budete dál hrát.
Tak já už jsem vnitřně nějak rozhodnutý. Tedy téměř a nechávám to proto ještě chvilku uzrát. Zvažuju pro i proti. Jako hranici jsem si určil nástup na dovolenou. Pak bude jasno.