Město Rokycany společně s Klubem českých turistů pořádá v sobotu oslavu druhého výročí otevření rozhledny na Kotli, spojenou s turistickou akcí Rokycanské pochody a cyklojízdy 2016.

Výstup je možný individuálně nebo pro registrované účastníky. Ti mohou startovat z Triany na nádvoří radnice v době od 7.30 10.00 hodin. V jedenáct hodin se pak na Kotli uskuteční slavností zahájení. Poté na návštěvníky čeká vystoupení skupiny Ahasver´s a od čtrnácti hodin kapely Lignit. Registrovaní turisté obdrží nejen diplom, ale také drobné upomínkové předměty. O občerstvení se postará Minipivovar U Stočesů.

Není to však jediné, co město Rokycany pro turisty chystá. Brzy se totiž návštěvníci rozhledny dočkají dalších laviček, které budou lemovat výstup na Kotel. „Rozhodli jsme se, že počet těchto míst pro návštěvníky rozhledny výrazně rozšíříme. Lesy města Rokycan, s.r.o. budou dnes v prostoru pod rozhlednou instalovat dvě nové dřevěné sestavy dvou lavic se stolem. V prostoru u vrcholové knihy chtějí současně umístit podobnou sestavu, ale doplněnou i o přístřešek," vysvětlil místostarosta okresního města Jan Šašek.

Dominanta nad okresním městem byla otevřena 10. května 2014. Zpočátku si turisté stěžovali na stav cest k rozhledně (zejména pod úpatím kopce), ale nevšední výhled do krajiny stojí za trochu námahy. Tragickou událostí, která je s novou rozhlednou spojena, byl sebevražedný skok padesátiletého muže, který se rozhodl skončit se životem v červnu 2014, těsně po otevření rozhledny.