Nevím, odkud čerpala autorka článku informace, ale vše se odehrálo úplně jinak. Rozhodně šlo o velké ohrožení bezpečnosti osob dvou matek a čtyř dětí ve věku jeden až tři roky. Onou zoufalou ženou jsem totiž já a zároveň moje kamarádka, se kterou jsme cestovaly společně.

Jely jsme z Hořovic a při zastavení vlaku v Kařezu jsme začaly vystupovat. Nejprve vystupovala kamarádka s dcerou v náručí, potom jsem vystoupila já se svojí dcerou (žádný kočárek jsme s sebou neměly). V tom se vlak začal rozjíždět. Dveře vlaku byly v tu chvíli otevřené dokořán. Ve vlaku u otevřených dveří zůstali naše další dvě děti (dva a tři roky). Díky pohotovosti jedné z nás, která ujíždějící vlak po pádu doběhla a zabouchla dveře, vše neskončilo velkou tragédií, ale pouze odřeninami a prodělaným šokem všech zúčastněných!

Nechápu, jak úsek Českých drah sledující bezpečnostní incidenty mohl sepsat a uzavřít událost, aniž by se zeptal a ověřil situaci u poškozených.

Celý incident jsme v den události oznámily a popsaly na oddělení stížností Českých drah. Doposud ze strany Českých drah bez jakékoliv reakce.

Jana Veselá