„Přijal jsem pozvánku na valnou hromadu, dopředu jsem však nebyl rozhodnutý, zda klub podpoříme. Zapůsobilo ale na mne, že se valné hromady zúčastnili téměř všichni delegáti, bylo vidět, jak je klub semknutý. A také ukázali, že nepřišli pouze s nataženou rukou, sami jsou také ochotni přispět. Důležité pochopitelně bylo i to, že jde o druhý největší fotbalový klub ve městě, není možné jen tak je nechat spadnout do propasti," připomněl Roman Jurečko, šéf představenstva Teplárenské.

Všechny mládežnické i seniorské týmy tak budou v příští sezoně pokračovat. „Áčko bude hrát divizi, do které postoupilo, U19 (starší dorost) i nadále českou ligu," potvrdil po dnešní mimořádné valné hromadě Pavel Pomp, místopředseda výkonného výboru Senca.

Klubu přitom reálně hrozil zánik. Pokud by totiž do konce června nesehnal dva miliony na dofinancování hřiště, musel by vracet 10milionovou dotaci od ministerstva školství, kterou si už v roce 2011 vyjednal právě na novou hrací plochu. K tomu navíc hrozila ještě za nesplnění podmínek několikamilionová pokuta od ministerstva..

Senco věřilo, že nutné dva miliony získá z grantu Viktorie Plzeň. Prvoligový klub totiž poskytl po dostavbě Městského stadionu a skvělé jízdě Ligou mistrů městu 10 milionů korun na dostavbu sportovišť. Senco po dlouhých jednáních ale dostalo ´pouhých´ 773 tisíc korun.

Potřebný klid přinesl do řad doubraveckých fotbalistů až dnešní příspěvek Plzeňské teplárenské na dnešní valné hromadě klubu. „Teplárenská zagarantovala doplatit potřebnou částku do dvou milionů, zároveň to ale podmínila naším vkladem," vysvětlil Pavel Pomp.

Fotbalisté se pak usnesli, že vyberou mimořádné příspěvky ve výši tisíci korun na člena, dohromady minimálně 150 tisíc korun.