Počítají ztráty, které už prý těžko vyrovnají. I když v posledních dnech nějaký sníh připadl, vyhlídky na další dny opět optimistické nejsou.

„Podobnou sezonu už jsme zažili, ale teplé počasí netrvalo tak dlouho. Tahle sezona je opravdu výjimečná. Pokud bychom si nepomohli sami, když bylo pár dnů mrazu, tak bychom moc sněhu neměli. Je to špatné, nemohli jsme ani spustit celý areál. Doufáme, že se ochladí a budeme moci sníh alespoň vyrábět, když nenapadne přírodní,“ okomentoval sezonu ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík, který už nyní ví, že ztráty nedoženou. „Jelikož jsme v polovině sezony, tak si troufnu tvrdit, že by se musel stát zázrak, abychom se dostali například na čísla té minulé,“ uzavřel Kasík.

Vrásky dělá teplá zima i provozovateli areálu v Kašperských Horách Karlu Pokornému. „Letošní sezona pro nás znamená velké ztráty. Jezdili jsme až od 10. ledna, a to jen do 3. února, kdy už jsme museli provoz přerušit kvůli špatným podmínkám. Nemyslím si, že ztráty dohoníme, protože ani výhled nevypadá nejlépe,“ řekl Pokorný s tím, že teď na víkend se podařilo zprovoznit alespoň část areálu. Dál zasněžují, aby mohli být v provozu alespoň přes jarní prázdniny. Ty v kraji začínají už od pondělí, jako první je mají školáci právě z Klatovska a Rokycanska.

TRÉNINKY V NÝRSKU

Tak černě nevidí zimu v Nýrsku. „Doteď byla sezona poměrně uspokojivá, i když jsme začali déle. Návštěvnost byla vysoká. Na velkém vleku jsme ale jeli deset dní. Dětská část nám jede od Nového roku nepřetržitě. Na víkend budeme muset opět nasněžit, což bude stát další peníze, ale chceme, aby bylo otevřeno během prázdnin,“ řekl provozovatel Milan Koryťák s tím, že dokonce na tom byli tak dobře, že umožnili trénovat závodním družstvům.