VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spilka mění tvář. Účet zní na 15 milionů

Rokycany - Důležitá centrální plocha bude upravená v červnu

24.3.2015
SDÍLEJ:

V PROSTORU SPILKY, jež leží v sousedství hlavního rokycanského náměstí, se činí pracovníci firmy Swietelsky. Pod jejich rukama přibývá plocha ze žulových desek. Na snímku jednu z nich usazuje Tomáš Louda za asistence mistra Viktora Holmika (ml.).Foto: Foto: Deník/Božena Šopejstalová

V těsném sousedství hlavního rokycanského náměstí, s nímž je de facto propojená vstupy, tedy přímo v centru vzniká nová klidová zóna Spilka. Její prostor vlastně ponejvíce vznikl zrušením dvorů domů. Úpravou dojde i ke zdůraznění hodnoty památkové zóny, v níž se nachází.

Revitalizace centra veřejné prostranství Spilka, jak zní celý název akce, byla zahájená v červnu roku 2014. Na akci město získalo dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, a to ve výši 85 procent uznatelných nákladů. Pro město je to dobrá šance, zároveň však obnáší to, že zatím muselo akci předfinancovat. Předpokládané náklady by měly činit 14 milionů 733 tisíc Kč.

„Smyslem projektu je revitalizace cenné části centra města formou stavební obnovy a dostavby veřejného prostranství, které je druhé nej-dominantnější a navazuje přímo na centrální náměstí Rokycan Masarykovo," konstatoval místostarosta města Jan Šašek, do jehož kompetence spadá sledovat dokončení stavby. Prostor Spilky je také frekventovanou spojnicí mezi centrem a Pražským předměstím.

V současnosti práce finišují. Předpokládaný termín dokončení totiž zní na 8. červen 2015.

„Projekt řeší neutěšený stav cenné lokality. Lidé opakovaně poukazovali na prašnost a nerovnost plochy," konstatoval místostarosta. Upřesnil, že v rámci rekonstrukce tam vznikají nové komunikace, hotový už je vodovod a kanalizační rozvody .„Prostranství projde i dalšími úpravami, přibude stupňovitá kamenná fontána, historizující litinové sloupy a lucerny. Chybět nebudou ani lavičky či odpadkové koše," uvedl k probíhající akci Šašek.

Autor: Božena Šopejstalová

24.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení