Na dva učně jsou nyní náležitě pyšní v rokycanské Střední škole Jeřabinová. „Petr Resler se Zdeňkem Šmolíkem nás skvěle reprezentovali na prestižní mezinárodní soutěži Zlatý pohár Linde ve Frýdku Místku," uvedla zástupkyně ředitele pro praktické vyučování Irena Vostrá. Na severní Moravu tandem doprovázela společně s dalším pedagogem Miroslavem Zítkem, který má na starost strojírenské obory.

„Konfrontace na takové úrovni byla nesmírně zajímavá, ale zároveň náročná," přiznali oba mladí muži. Nejprve museli zvládnout regionální kolo, aby posléze vyrazili na druhý konec republiky. Setkali se zde s vrstevníky ze Slovenska, Německa, Ukrajiny a nejdál to měla početná výprava z Číny!

Z našich vyslanců dopadl lépe devatenáctiletý Petr Resler (ve výřezu). Plzeňan, který v konkurenci více než třiceti soupeřů byl ve svařování plamenem (pro zasvěcené jde o metodu 311) nejlepší v testu a při praktické zkoušce obsadil druhé místo. „Cen jsem obdržel tolik, že sám bych je neusnesl," usmíval se sympaťák, jehož ve volném čase zajímá fotbal i další sportovní odvětví. Kromě poháru si dovezl svařovací soupravu, kuklu nabíječku autobaterií a množství reprezentačních předmětů Moravskoslezského kraje nebo města Frýdku Místku.

Šmolík to měl s bezmála padesáti protivníky ještě složitější. V metodě 135 (CO) mu patřilo desáté místo v praktické části a třinácté v prověrce teoretických znalostí. Budoucí opravář zemědělských strojů žije v Číčově na rozhraní Rokycanska a Plzně-jihu. Obor se mu zamlouvá, takže pravidelně absolvuje letní brigády v nezvěstické zemědělské společnosti. Klid pak nachází s rybářským prutem u vody.