Historické materiály, nalezené v tubusu uloženém do makovice sundané věže radnice, jsou momentálně v konzervátorské dílně v Plzni.

„Po navrácení budou uzam- čené v trezoru finančního odboru města a odtud poputují zpět do tubusu a věže. K dávnému pouzdru ale přibude ještě jedno. Na výšku se tam akorát vejdou a jeho vnitřní průměr bude zhruba osm centimetrů. V něm najdou místo třeba finanční a územní plán města či mapa území, které obhospodařují Lesy Rokycan. Článek o volbách, ale i zpráva o nejvýznamnějších změnách od doby uložení původních materiálů do věže v roce 1892. Obsahovat bude i výtisk Rokycanského deníku a také soubor fotografií zastupitelů, který doplní zprávu o uspořádání městského úřadu, jeho orgánů a organizací. Dále by se v tubusu měla s určitostí objevit pamětní mince vydaná k 900. výročí vzniku města a odznak. Kromě toho bude obsahovat fotografie radnice a Masarykova náměstí, braného z několika stran, a také záběry z návštěvy prezidenta.

Zastupitelé také souhlasili, že uprostřed tubusu bude umís- těný flash disk s duplikáty ma- teriálů, hlavně snímků, v digitální verzi. Po letech sice půjde už o zastaralou technologii, ale Rokycanští předpokládají, že si s ní v budoucnu poradí. Navíc potomci získají i informaci o samotném zařízení. No- vý tubus bude opět měděný.