Dalšího kola Studentských voleb nanečisto se zúčastnila také dvě gymnázia na Tachovsku. A v obou případech se jednalo o poměrně jednoznačný výsledek. „Profesor Jiří Drahoš získal 48 hlasů, což je 64%, Miloš Zeman 16 hlasů, tedy 25%,“ sdělila učitelka na tachovském gymnáziu Gabriela Macková. Jak dále zmínila, o druhé kolo prezidentských voleb byl u studentů větší zájem. „Celkem mohlo přijít volit 129 žáků, volilo 64, tedy více než v prvním kole.“

Na gymnáziu ve Stříbře byl vítězem prvního kola Miloš Zeman, ovšem tentokrát dali studenti také na Jiřího Drahoše. „Účast byla přibližně 61%. Se 140 hlasy zvítězil poměrně jasně Jiří Drahoš, Miloš Zeman od studentů obdržel přibližně 60 hlasů,“ řekl ředitel stříbrského gymnázia Milan Deredimos.

Zapomenout se rozhodně nedá ani na procento neplatných hlasovacích lístků. Ty se objevily jak v Tachově, tak ve Stříbře. „Využily se hlasovací lístky z prvního kola a někteří kroužkovali kandidáty, kteří nepostoupili. Nejspíše si opravdu přáli jejich postup, ale tyto lístky jsme opravdu nemohli uznat,“ s úsměvem na toto téma řekl ředitel gymnázia ve Stříbře.