Směna profesionálů vyjížděla včera po půlnoci do voldušského Borgersu. Už podruhé zde unikla nebezpečná látka.

Operační středisko vyhlásilo poplach hasičům v Rokycanech a vyslalo je do Volduch. Společně s nimi vyjela i Chemická laboratoř Třemošná. „Ve výrobní hale místní společnosti došlo k úniku Izokyanátu v množství asi 200 kilogramů," sdělila tisková mluvčí HZS Pavla Jakoubková. Evakuace pracovníků proběhla samovolně před příjezdem hasičů. Naštěstí nebyl nikdo zraněný.

Jednotky zasahovaly v dýchací technice a ochranných oblecích. Uniklou látku zasypaly sorbentem a následně ji sebraly do připravených plastových nádob. „Zabezpečené nádoby si převzali pracovníci společnosti a uložili je do skladu nebezpečného odpadu. Firmu na likvidaci si zajistí společnost sama," konstatovala. Chemická laboratoř po celou dobu monitorovala detekčními přístroji koncentrace nebezpečných látek v ovzduší, ty byly hluboko pod přípustným limitem, nehrozilo žádné nebezpečí.

„Včera dvacet minut po půlnoci jsme na lince tísňového volání přijali oznámení o úniku látky v jedné firmě na Rokycansku. Na místo vyjela hlídka policistů z obvodního oddělení Rokycany," doplnila tisko- vá mluvčí PČR Hana Kroftová.

„Při této události nedošlo k žádnému zranění. Věc je evidována a nadále v šetření, kterým se zabývají rokycanští policisté," uzavřela.