Už od sametové revoluce, od doby, co se Hradiště po správní stránce odtrhlo od Podmokel, dělá v obci se šestadvaceti občany starostu Václav Chrz.

„Zvažoval jsem, zda budu ještě figurovat na kandidátce do zastupitelstva pro podzimní komunální volby. Nakonec jsem se rozhodl, že ano," informoval starosta.

Oproti předchozím letům ale zastupitelé teď v červenci odsouhlasili změnu. Vrcholný orgán obce nadále nebude sedmičlenný, jako dosud, ale jen pětičlenný. Místní si tedy vybrali nejmenší počet, jaký vůbec lze.

V současnosti se v Hradišti pustili do opravy kapličky. „Doklady k ní, bohužel, nejsou. Mrzí nás to, protože ani přesně nevíme, kdy byla postavená. V kronice jsme to nedohledali," konstatoval starosta.

Součástí stavby je věžička se zvonem. A právě v ní, když se opravovala střecha, která je v dezolátním stavu, objevili dokument z roku 1932. Vložený tam byl při tehdejším pokládání krytiny. Nyní se mění i krov a znovu ho má překrýt pozinkovaný plech. „Opra- vovat se zčásti bude též omítka. Oslovili jsme firmy a výběr nakonec padl na mlečickou. Plánovali jsme akci tak za padesát tisíc, kvůli zásahu do krovu se to však asi jednou tolik prodraží. I přesto ale chceme mít všechno v srpnu hotové," informoval Chrz.