„Potěšilo mě, že se tu sešly tak rozmanité a nápadité věci. Třeba ozdoba tamtoho adventního věnce: Na první pohled se zdá, že říza andílků je udělaná z prolamované výšivky. Jedná se však o ozdobné papírové dečky pod dorty," poukázala senátorka a upozorňovala na další zajímavosti. Celkově bylo patrné, že autoři si s dílky dali hodně práce. O inspiraci neměli diváci nouzi „Pokud už sami nic podobného nestačíte vyrobit, můžete si leccos z vystaveného koupit pro radost. Navíc tím přispějete na materiál pro další práci," podotkla Emmerová. „Bude ale třeba nechat vše na místě do dvacátého prosince, než expozice skončí," upozornila ředitelka knihovny Ludmila Vyčichlová.

Pozornost poutala keramika důmyslné výrobky z papíru například sáně s koňmi, které vytvořili páťáci z devítiletky v ulici Míru. „Moc zajímavé jsou i tady ty řetězy z rozmanitého materiálu a nazdobení věnců," hodnotila Eva Kautská. K vidění byly rovněž zasněžené chaloupky, zvonečky či betlémy. K údivu mnohých jeden z nich vytvořila sama senátorka a přivezla ho, aby akci podpořila vlastním tvůrčím přispěním.

„Pokud jde o zúčastněné domovy, oslovili jsme ty, které spadají do volebního obvodu. Účast přijaly pobytové ústavy sociální péče v Mirošově, Liblíně, Kralovicích, Zbůchu a Horní Bříze," informovala Ilona Samcová.