Rokycanova župa se dala dohromady s Plzeňskou a nakonec se na palubě jednoho autobusu, který byl pro ně speciálně vypravený, sešlo 33 kluků a děvčat plus jejich vedoucí.

Nad omladinou z Rokycan a Dobříva bděli Michaela Sedláčková s Martinem Švejdou a neměli to vůbec snadné. Olym- pijský park vzaly první den o- tevření útokem stovky dalších zájemců, takže chvílemi připomínal mraveniště. Návštěv-níků tam bylo tolik, že půjčovny sportovní výbavy nestíhaly. „Bylo štěstí, že jsme v Praze byli na pozvání Českého olympijského výboru, jinak se všude vybírala tisícikorunová záloha. Naše děti ne- platily nic, ale ne vždy se dostaly k potřebnému náčiní," uvedla Michaela. Dodala, že i tak se všem v parku líbilo a navzdory davům si sportoviště užili. Situaci měli usnadněnou tím, že sportovní atrakce prošli v doprovodu přiděleného instruktora, který výpravu od nás čekal už u autobusu.

Nepřítelem akce se ale stalo bláto. V botách od něj zašpiněných se na sníh nesmělo, a tak vedoucí chvílemi zůstávali stranou. „Chtěli jsme, aby si zajezdilo co nejvíc dětí. Sami jsme proto výbavu neměli a museli na ně čekat. Nával gradoval kolem poledne a pak se dlouho držel. Ještě, že na laserovou střelnici, která byla součástí běžkařského okruhu, nás vzali oklikou a děcka si mohla cílení na stanovištích vyzkoušet vstoje i vleže," podotkla Sedláčková. „Ve stoje to bylo dost těžké, těch pět zásahů jsem nedala," konstatovala Lenka Witopilová. Poté, co šestisetmetrový okruh děvčata čtyřikrát absolvovala, nebylo ani divu. Na pátý už se všichni nevydali. „Chtěla jsem po našich běžky," uvedla Danielka Hánělová, „ale už po nich ani tak netoužím." „Sjezdovky jsou lepší, tohle je strašně namáhavé," shodly se slečny.

Dokončení v úterním vydání Rokycanského deníku.