Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ulici Míru získali i malé kino

Rokycany - Devítiletce půdní vestavbou přibyly postrádané prostory

2.9.2016
SDÍLEJ:

AULU, kterou ZŠ ulice Míru získala v rámci půdní vestavby, už s malým předstihem otestovali členové pěveckého sboru školy. Pod vedením ředitelky Hany Šlégrové připravovali svůj příspěvek hudební vystoupení k dnešnímu slavnostnímu otevření nových prostor. Foto: Foto:Deník/Jana Vaníková

Půdní vestavba Základní školy v ulici Míru je hotová. Devítiletka tak získala třídy i kabinety navíc a také novou aulu. Dnes mají nové prostory slavnostní předpremiéru, která se ale odehraje ještě bez účasti žáků. Ti do kompletně nablýskané školy nastoupí až v pondělí 5. září. Start do nového školního roku tak měli trochu posunutý.

Vestavba vypukla už v zá-věru minulého školního roku, do území vymezeného pro pobyt žáků ale nezasahovala. Veškeré stavební dění se odehrávalo mimo. Nejrušněji bylo ale o prázdninách, kdy už odpadla nutnost brát ohledy na vyučování. „Úprava povrchů, včetně podlah, byla součástí stavby," informoval první místostarosta Tomáš Rada. „Objednaný nábytek dorazil natolik včas, aby s jeho rozmisťováním nevznikly problémy. Některé vitríny a nástěnky pak škola dokupovala ještě v posledních dnech, až ´na míru´ po nastěhování základních věcí. Celkově mělo město na vybavení dostavby rezervovaný milion a tři sta tisíc. Konečná suma se ale ukáže až podle faktur," dodal Rada.

Pokud jde o samotný pro-jekt půdní vestavby, městu Rokycany se na něj podařilo z Ministerstva financí ČR získat dotaci ve výši 9,6 milionu korun. Částka představuje podstatný díl z celkové ceny dostavby, jež činí té-měř 15 milionů Kč.

Úprava půdního prostoru umožnila škole pro každý ročník získat dvě kmenové třídy, takže už nebude třeba nacházet azyl v odborných učebnách a ztěžovat jejich hlavní využití. Znamená to, že uskutečněním záměru města byla kapacita základní školy rozšířená z dosavadních 14 na 18 kmenových tříd. Kromě nich přibyly ještě dvě odborné učebny, a to výtvarné výchovy a přírodních věd.

„Vylepšila se také situace s kabinety, ziskem dvou nových, ale nejkrásnější a námi nejvytouženější je aula. Kromě jiného umožní lepší prezentaci a naplňování faktu, že jsme devítiletkou s rozšířenou výukou hudební a výtvarné výchovy," konstatovala ředitelka Hana Šlégrová. „Aula má stovkou volně rozestavitelných sedaček se sklopnými stolečky. Nepostrádá ani pódium, moderní osvětlení a ozvučení. Je pamatováno na zavěšování kulis a také na projekci. Parametry je souměřitelná s kinem," nad- šeně popisovala Šlégrová.

Se zastíněním oken si není třeba dělat starost. Na to bylo při výstavbě pamatováno a žaluzie fungují na elektrické ovládání. Zachovaný je samozřejmě i bezbariérový přístup do nástavby, umožnilo to protažení výtahu. „Každého hned při vstupu určitě zaujme rovněž podlaha. Chtěli jsme, aby plnila interaktivní roli, a tak je na ní šachovnice, skákací panák, směrová růžice a zvěrokruh. Prvky jsou do lina vložené," informovala ředitelka.

„Nejen na půdě se ale objevily novinky. Překvapením je i venkovní víceúčelové hřiště," dodal Rada a objasnil: „Jedná se o plochu se speciálním litým povrchem, která vzniká namísto kamínky vysypaného centra nádvoří. Dosavadní parková úprava s lavičkami, která území lemovala, zůstává zachovaná."

V pondělí ZŠ ulice Míru ožije školním ruchem, nastupují děti. Odpoledne, od 14 do 17 hodin, si novinky v ZŠ ulice Míru mohou přijít prohlédnout zájemci.

Autor: Božena Šopejstalová

2.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Opustili nás

Policisté uzavřeli brněnské hlavní nádraží.

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

FOTO: Akademie řemesel se s obtížemi vtěsnala do Střelnice

Rokycany – Davy lidí po celý včerejšek směřující do Střelnice a naopak signalizovaly velkou akci.

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Plzeň - Sledujte s Deníkem on-line poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzni. 

Jižní předměstí mělo pevné nervy

Rokycansko – Vyslanci základních škol absolvovali včera v hale gymnázia okresní házenkářské finále.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení