„Vidím to i podle rezervací. V našem případě platí kombinace romanticky laděného posezení, umocněného v krbu praskajícím ohněm, a dobrého jídla i pití," konstatoval Vlastimil Veselý z restaurace U Tří zmijí.

V múzické kavárně La Boema připravili valentýnské menu. V něm figuruje třeba tataráček z tuňáka podávaného s polníčkovým salátem a máslovými toasty, anebo špenátový krém s mandličkami. Dále nabízejí grilovaného mečouna s kaviárovou omáčkou a špenátovým purée. Zvolit lze i marinovaný rumpsteak v drceném pepři a sekaných bylinkách. Pochutnání lze završit flambovaným ananasem s čerstvou mátou, třtinovým cukrem a špetkou pepře. Lákadel je ale nachystaných víc.

Větší ruch je momentálním jevem i ve zlatnictvích. „Požadavky bývají rozmanité, ale největším hitem jsou letos řetízky se stříbrnými srdíčky zdobenými kaménky, v srdíčkových krabičkách. Je to milý dárek a za přijatelnou cenu," konstatoval v prodejně U Kostela Robert Veselý. Poptávka je podle něj i po dělených srdíčkách. „Leckdy kupující žádají i přizdobení každé části rytinou jmen dvojice," dodal.

Dokončení ve čtvrtečním vydání Rokycanského deníku.