Jeho konání připadá už na 6. až 11. září a slavnostní zahájení i hlavní zasedání se uskuteční v prostorách plzeňské radnice. Záštitu nad akcí vedle ministra ministra zahraničních věcí totiž převzal také primátor západočeské metropole. Další dění se bude odehrávat ve škole.

Celkově se jedná se o šestidenní akci, určenou de facto zájemcům z celé republiky, studentům středních a vysokých škol. „Založená je na principech neformálního vzdělávání. Účastníci získají informace k aktuálním tématům, která ovlivňují dnešní svět diplomacie i veřejnou a politickou diskusi," informoval Jan Hronek, který patří k organizátorům. Uvedl také, že cílem akce je naučit sněmující argumentovat a obhajovat názory. S čímž souvisí i umění vyjednávání a hledání kompromisů, a tím zároveň podpora kritického myšlení.

„Vedle zlepšení orientace ve strukturách mezinárodních a národních organizací je také záměrem zvýšení zájmu o veřejné dění v rámci plzeňského regionu," zdůraznil Jan.

Projekt Plzeňské diplomatické simulace se sestává ze seminářů, přednášek, work- shopů a samotné konference. Přípravy už se rozeběhly v minulém školním pololetí a nyní se dopilovávaly jen poslední drobnosti.

Více v pátečním vydání Rokycanského deníku.