VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Valné shromáždění OSN zprostředkují studenti z Rokycan

Rokycany, Plzeň - Na rozdíl od většiny kolegů, kteří si bezstarostně užívali prázdniny, žáci plzeňského Masarykova gymnázia a mezi nimi i rokycanští připravovali velikou událost. Studentský model valného shromáždění OSN.

6.9.2013
SDÍLEJ:

Vlajka OSNFoto: DENÍK

Jeho konání připadá už na 6. až 11. září a slavnostní zahájení i hlavní zasedání se uskuteční v prostorách plzeňské radnice. Záštitu nad akcí vedle ministra ministra zahraničních věcí totiž převzal také primátor západočeské metropole. Další dění se bude odehrávat ve škole.

Celkově se jedná se o šestidenní akci, určenou de facto zájemcům z celé republiky, studentům středních a vysokých škol. „Založená je na principech neformálního vzdělávání. Účastníci získají informace k aktuálním tématům, která ovlivňují dnešní svět diplomacie i veřejnou a politickou diskusi," informoval Jan Hronek, který patří k organizátorům. Uvedl také, že cílem akce je naučit sněmující argumentovat a obhajovat názory. S čímž souvisí i umění vyjednávání a hledání kompromisů, a tím zároveň podpora kritického myšlení.

„Vedle zlepšení orientace ve strukturách mezinárodních a národních organizací je také záměrem zvýšení zájmu o veřejné dění v rámci plzeňského regionu," zdůraznil Jan.

Projekt Plzeňské diplomatické simulace se sestává ze seminářů, přednášek, work- shopů a samotné konference. Přípravy už se rozeběhly v minulém školním pololetí a nyní se dopilovávaly jen poslední drobnosti.

Více v pátečním vydání Rokycanského deníku.

Autor: Božena Šopejstalová

6.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení