Rybníky už vydaly své stříbřité bohatství určené na vánoční trhy. Prozatím je umístěné v sádkách. Tím ale rybníkářům péče o šupináče nekončí. Nejde jen o nadcházející distribuci či prodej přímo na místě, tedy v už zmíněných sádkách, je třeba se o ryby do té doby starat.

V Rybničním hospodářství Mirošov Vojenských lesů ČR nám technik Martin Zachar prozradil, že tržní kapry, candáty, štiky i další ryby z výlovů umístili celkem do jedenácti sádek. „Šest z nich je velkých a pak máme ještě pět haltýřů, to jsou menší nádrže, kam dáváme zejména vedlejší dravé ryby." Zdroj vody pro areál je zajišťovaný přítokem ze Skořického potoka a zásoba je zadržovaná v Cihelském a Dvorském rybníku u Mirošova. „Stav vody je také potřeba pravidelně sledovat, kontroluje se teplota a nasycení kyslíkem. Jakmile teplota trochu stoupne, je hned třeba vodu vzduchovým kompresorem více okysličit. Candáti a štiky jsou nejchoulostivější, kapři jsou oproti nim více odolní," vysvětloval Zachar.

I když hlavní prodej začne až v předvánočním týdnu od úterka do pátku, už nyní je možné každý pátek odpoledne si pro ryby do sádek přijít. Ceny zůstávají stejné jako vloni.

Na ryby mají ale spadeno i ti, co rádi nakupují za pět prstů. S nezvanými hosty měli své zkušenosti také ve zbirožských sádkách Rybniční správy Colloredo-Mannsfeld. Kvůli nim a stavu ryb monitorují kamerovým systémem prostor čtyřiadvacet hodin denně. „Kromě toho nám vypomáhá hlídač se psem. Chodí-me kontrolovat vydatnost přítoku. Pravidelně je třeba z něj, včetně mříží, odstraňovat různé naplaveniny. Nejčastěji to bývá listí," objasňoval šéf zbirožských rybníkářů Radek Jandera. „Sledovat je nezbytné také množství kyslíku v litru a rovněž celkové nasycení vody. V případě poklesu kyslíku se s využitím kesenerů doplňuje a zároveň se prostřednictvím pump zvyšuje čerpání vody. Pozorovat je nezbytné i zdravotní stav ryb. O to se stará také veterinární správa, která jezdí pravidelně odebírat vzorky kvality rybího masa," doplnil Jandera.