„Ve skanzenu se konal již 4. ročník akce Živá řemesla v podhradí. Opět jsme otevřeli všechny chaloupky, návštěvníci se do nich mohli podívat. Některé z nich jsme doplnili o další vybavení, například hned v první je kompletní postel i s duchnami. V jedné ze stodol byly k vidění originální poštovní sáně, se kterými se vozila pošta z nádraží v Nemilkově na poštovní úřad ve Velharticích,“ uvedl za pořádající spolek Hrad Zdeněk Svoboda.

Zdroj: Daniela Loudová

Novinkou byl podkovář, který ukazoval, jak se kovou koně. Překvapením pro mnohé bylo, že podkovy jsou i z hliníku. „Poprvé byl k vidění také šindelář, který na lavici se svěrákem, čemuž se říká dědek, ukazoval, jak se vyrábí šindele,“ poznamenal Svoboda.

Dále nechyběla ukázka práce na tkalcovském stavu, na kolovrátku, kováře, včelaře, košíkáře, proutkaře a dalších. Řemesla lákala všechny věkové kategorie. „Návštěvnost byla velká, což nás velmi těší. Jsme spokojeni, že lidé přijeli, co tak vidíme, tak odcházeli i spokojení a máme radost, že mnozí se i vrací, že říkají, že zde byli již vloni. Musíme tak stále pracovat na novinkách, abychom jim měli co nabídnout a přicházeli i další roky,“ dodal Svoboda.

Pouť v Klatovech začala.
Pouť v Klatovech odstartovala, atrakce se rozjely už ve čtvrtek