Ve Ski&Bike Špičák jsou otevřeny dvě trati. „Ve středu jsme v celé délce otevřeli rodinnou Spodní Šanci a v provozu je zároveň po lanovce i další vlek. Počínaje tímto pátkem, následně pak v sobotu a ve středu se na ní bude konat i večerní lyžování od 18.30 do 21 hodin,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík.

Zajezdíte si v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného. K dispozici je též lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem pro nejmenší děti před chatou Blaženka. Nově bude pod hotelem Sirotek o víkendu zprovozněn ručičkový vlek pro nejmenší děti z lyžařské školy. „Od soboty zahajujeme šestitýdenní víkendové kurzy pro děti, do kterých se jich letos přihlásilo rekordních téměř 400,“ dodal Kasík.

Stále se lyžuje za výhodnější ceny vedlejší sezony.

Na Železnorudsku se dále jezdí také v areálech Nad Nádražím, Belveder, Samoty, v omezeném profilu jede i Alpalouka. V provozu je také lanovka na Pancíř.

V nižších polohách je otevřen areál v Nýrsku, kde si od víkendu zajezdíte kromě dětské části i na velké sjezdovce. Od pátku spouští provoz rovněž areál v Kašperských Horách, kde začínají večerním lyžováním, a to ve výjimečném čase od 17 do 21 hodin. Pak bude již otevřeno každý den.

Na běžky je možné se vydat jen na Modravsko, kde byly stopy upraveny v neděli v délce 16, 7 km. Stav už je ale kvůli počasí horší.