Viktoria veze z východu Čech tři body

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň dokázali v neděli zvítězit v Hradci králové 1:0 a i nadále zůstávají ve hře o titul. Jediný gól vstřelil obránce David Limberský ve 40. minutě.

22.4.2012

David LimberskýFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Viktoria dohrávala poslední půlhodinu zápasu bez vyloučeného Ďuriše.

Plzeň začala aktivně, vědoma si skutečnosti, že ve hře o titul ji udrží jen vítězství. V deváté minutě vstřelil dokonce Bakoš gól, ale v době střely se nacházel v ofsajdovém postavení a branka nemohla být uznána.

Hradec se snažil o otevřený fotbal, ale branku Plzně ohrožoval spíše střelami z dálky. S bombou Dvořáka měl ale brankář Pavlík plné ruce práce a při dalekonosné ráně Šislera zachránilo gólmana Viktorie břevno.

V 17. minutě měl obrovskou šanci Kolář po přesném centru kapitána týmu Horvátha, který v den zápasu oslavil sedmatřicáté narozeniny. Hradecký gólman Lindr však vytáhl skvělý zákrok a tváří v tvář Kolářovi jeho střelu zneškodnil.

Plzeň se dočkala pět minut před přestávkou. Darida rozehrál rohový kop zpět do hřiště na Limberského, plzeňský obránce si posunul  míč více do středu a z pětadvaceti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Lindra – 0:1.

Hostům patřila i první čtvrthodina druhého poločasu. Svěřenci trenéra Vrby dobře kombinovali a Hradečtí se dostávali k míči jen sporadicky.

Po hodině hry si ale Západočeši cestu za důležitou výhrou zkomplikovali. Ďuriš fauloval ve středu hřiště Dvořáka a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Hradec vycítil příležitost a  snažil se využít každá příležitosti zaútočit proti početně oslabenému soupeři. Šislerova bomba z dálky jen těsně minula břevno a hlavička Holeše skončila naštěstí pro hosty vedle pravé tyče Pavlíkovy branky.

V nastaveném čase se ještě řítil na brankáře Lindra střídající plzeňský Wágner, ale míč mu utekl a vybíhající hradecký gólman nebezpečí zažehnal.

Plzeň nakonec i v deseti mužích vydřela tři důležité body, které ji čtyři kola před koncem Gambrinus ligy stále drží ve hře o titul.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 0:1

Poločas: 0:1. Branka: 40. Limberský.  Rozhodčí: Franěk – Kovařík, Zeman. ŽK: Šisler – Ďuriš. ČK: 61. Ďuriš. Diváci: 5495.

Hradec Králové: Lindr – Plašil, Pávek (59. Janoušek), Hochmeister, Poděbradský – Holeš, Šišler, Zelený, P. Dvořák – Černý (63. Mrázek), Štěpán (85. Voltr). Trenér: Kotal.

Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Čišovský, Limberský – Horváth, Darida (87. Procházka) – Petržela (82. Berger), Kolář, Ďuriš -  Bakoš (89. Wágner). Trenér: Vrba.

Autor: Václav Vacek

22.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dobřívští házenkáři uspěli dvakrát

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Rokycany – Kriminalisté z oddělení obecné a hospodářské kriminality Rokycany pátrají po hledaném muži, na kterého byl soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Rokycany – Probační a mediační služba Rokycany připravila na čtvrtek Den mediace.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.