Takhle trávili čeští fotbaloví reprezentanti den před kvalifikačním zápasem s Maltou o postup na mistrovství světa v Brazílii. Podle mluvčího národního týmu Jaroslava Koláře se předzápasový program pro utkání s Maltou neliší od příprav na jiné mače.

Před obědem kouč Bílek hráčům znovu pustí video. „Většinou se jedná o deseti až patnáctiminutový rozbor. Poté následuje oběd a zhruba tříhodinový odpočinek či procházka po městě. Ve čtvrt na pět se fotbalisté přesunou na stadion, aby byli hodinu a půl před zápasem v kabině," popsal Kolář.

S přesunem z hotelu do Doosan Areny nastává paradoxní situace. Nároďák se totiž ubytoval v Marriottu vzdáleném o pár metrů a mezi hotelem a stadionem pendluje autobusem.

Jak je na reprezentačních srazech zvykem, k obědu a večeři kuchaři servírují těstoviny, hovězí plátky s rýží, lososa s bramborami a zeleninu.

Petr Čech a spol. přicestovali do dějiště zápasu ve středu odpoledne a rovnou zamířili na exkurzi do pivovaru.

Malťané na dopoledním tréninku vyzkoušeli trávník a odpoledne odpočívali. „V den zápasu se půjdeme projít, abychom neseděli jen na hotelu," sdělil manažer týmu Ivan Wella.

Zápas začíná dnes od 18 hodin v Doosan Areně.

Plzeň včera nežila jen přípravami na fotbalový mezistátní zápas, ale na své si přišli také fandové hokeje. V ČEZ Areně totiž hrálo Kladno v čele s Jaromírem Jágrem.

Kdo včera netrpělivě čekal na jeho společný příjezd s kladenskými hráči, byl zklamán. Hráč s číslem 68 totiž na zápasy v Čechách vyráží autem. „Jaromír Jágr se tohoto rituálu drží už několik let," konstatoval včera klubový mluvčí Vít Heral.

Podle něj se na zápas chystalo 130 kladenských fandů.