Už za necelé dva měsíce, 15. prosince 2019, vstoupí v platnost nový jízdní řád Českých drah na rok 2020. Dopravce má pro cestující dobré zprávy, letos se nabídka spojů rozšíří. Do Berlína zamíří rychlovlak Railjet, více vlaků pojede do Polska a Rakouska a zahustí se provoz na několika vnitrostátních linkách. Přímé rychlíkové spojení s Prahou nově získají lázně Třeboň a České Velenice. Zlepšení čeká i na cestující mezi Prahou a západními Čechami.

„Na základě objednávky ministerstva dopravy a některých regionů připravujeme rozšíření nabídky na několika vnitrostátních linkách. Díky objednávce Plzeňského kraje tak pojede více přímých vlaků mezi Klatovy a Prahou,“ uvedl Petr Vondráček z Českých drah.

Mezi Prahou a Klatovy pojede nejen více nových přímých spojů, ale dojde také ke zrychlení těchto vlaků. „Cestující z Klatov do Prahy ušetří 15 minut a z Prahy do Klatov 11 minut. Doba jízdy z Klatov do Prahy tak bude jen 2 hodiny 17 minut, opačným směrem to bude ještě o dvě minuty méně. Vlak tak bude rychlejší než autobus, který dnes potřebuje stejnou dobu jízdy na okraj Prahy a nejméně dalších 20 minut zabere cesta metrem do centra,“ informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Doplnil, že lepší obslužnost bude zajištěna také na okraji dne, kdy budou jezdit nové Západní expresy Cheb (20:33) – Plzeň (22:00) – Praha (23:20) a Praha (22:39) – Plzeň (23:57). Tyto vlaky navíc zastaví v Hořovicích a v Rokycanech a zajistí lepší možnost pro návrat ze zaměstnání nebo z kulturních akcí v hlavním městě.

Do Drnového potoka v Klatovech uniklo velmi nebezpečné mořidlo, zabilo ryby.  Foto: MP Klatovy
Voda už otrávená není, ryby možná ano