Ani okresní město nebylo vyjímkou. Pár minut před 14 hodinou přitom volební místo prozrazovala pouze vlajka ČR a pouták s číslem volební místnosti. Před zamčenými dveřmi stála jediná žena, čtyřiaosmdesátiletá Marie Szúcsová z okresního města. "Nevynechám žádné volby, tak ani ty v tomto roce. Každý rok jsem tu jako první a letošek není vyjímkou," prozradila s úsměvem krátce před tím, než ji předsedkyně volební komise Martina Planetová odemkla dveře a pusila před volební komisi. Všechny náležitosti byly v pořádku, a tak vhození hladovacího lístku nic nebránilo.

Stajně tak učinil i Josef Hrachovec, který si však krátce předtím postěžoval na systém volby. "Nelíbí se mi, že když volíme do parlamentu, tedy zástupce nás všech, nemohu si vybrat dle své libosti, ale pouze z omezeného výběru našeho kraje. Jinde mají lepší kandidáty a já mu nemůžu dát hlas. Je to nespravedlivé a takřka nezákonné," nespokojeně dodal.

Mezi prvními byl i starosta města Vladimír šmolík. Ten však nevolil, přišel jen na rychlou kontrolu. Během chvíle pospíchal k památníku, kde uctili společně s dalšími učastníky památku obětí válek a vznik samostatného Československého státu.

Obdobná situace byla i v ostatních obcích okresu.