Česká republika podle prezidenta Miloše Zemana zaplatila výkupné za dvě Češky, unesené v Pákistánu. Na informaci z médií hlava státu reagovala při včerejším setkání s obyvateli Kornatic. „Pokud vím, šlo o 150 milionů korun, ale záleží, podle jakého kurzu to počítáte," uvedl na dotaz mladé posluchačky, která se zmínila o 145 milionech. „Je to obrovské dilema. Nezaplatíme a děvčata by byla popravena. Nebo by skončila v harému. Pokud riskujete smrt českých občanů, tak si to téměř nikdy nebudete brát na svědomí. Teď ale máme platit Turecku 800 milionů korun. Za to, že nebude dál pouštět migranty, a ten závazek mimochodem neplní. Takže kdybychom to neuhradili, ještě 650 milionů korun ušetříme," dodala hlava státu.

Ve vesnici na jihu Rokycanska se 192 obyvateli se Zeman nejprve setkal se starosty okolních obcí a pak ho přes dopolední termín čekal zcela zaplněný sál kulturního domu. „Ježíš, tady je lidí," divil se prezident při příchodu, aby vzápětí pochválil starostu Jindřicha Šustra, zastupitele i občany za realizaci projektů, které Kornaticím pomohly k titulu Vesnice roku 2015 v rámci kraje. Konstatoval, že pokud starosta úřaduje ve čtvrtém funkčním období, má prostor pro další významné investice: „Příští rok budou volby. Hlasujte, pro koho chcete, ale hlavně k urně přijďte. Není nic horšího než zůstat sedět doma a pak čtyři roky na politiky nadávat," vyzval Zeman přítomné s dovětkem, že nynější starost Šustr je mužem na svém místě.

Představitel České republiky v diskusi zdůraznil, že by senioři měli podzim života trávit na venkově a na důkaz svých slov potvrdil, že deset nejšťastnějších let prožil jako důchodce v Novém Veselí na Vysočině.

Z Kornatic vedla cesta hlavy státu o šest kilometrů dál. Do Domova Harmonie na okraji Mirošova. Také zde ho přivítala do posledního místa obsazená zasedací místnost!