Dva mrtví. To je bilance obrovské tragédie, která se stala v neděli v podvečer v obci Radějovice u Přehýšova na severním Plzeňsku. Starší muž tam zastřelil svého příbuzného. Útočník se po incidentu oběsil. Na místě zasahovali policisté v neprůstřelných vestách a se samopaly.

Jak uvedl server novinky.cz, střelec druhého muže zastihl v dílně, kde ho měl nejprve napadnout nožem a pak postřelit puškou. Zraněný stačil ještě vyběhnout z domu k autobusové zastávce na návsi, kde padl na zem. Útočník k němu doběhl, a jak uvedli svědci, dorazil ho ranou do hlavy. 

Podle místních obyvatel byli mrtví muži bratři. Střelec žil v malé vísce roky. „Posledních pár měsíců měl prý psychické problémy. Říkalo se, že je to kvůli smrti jeho ženy. Proč vraždil, nevím. Zaslechla jsem jen mezi lidmi, že to bylo kvůli majetku,“ řekla Deníku obyvatelka obce. Ta se o činu dozvěděla až po příjezdu policie.

„Najednou sem přiletěl vrtulník a najížděli policisté. Že se tu stala vražda mě ani ve snu nenapadlo. Byla jsem v šoku,“ uvedla žena. Podle ní se poté lidé obávali, že střelec může zaútočit znovu. „Pak se ale zjistilo, že se oběsil. To nikdo nečekal. Myslela jsem si, že to byl slušný člověk. Ještě že se nic nestalo někomu dalšímu,“ dodala obyvatelka s tím, že netušila, že vrah měl nelegálně drženou zbraň. „To jsem se dozvěděla až z článků na internetu,“ uzavřela žena z Radějovic.

Deset vozidel Land Rover Defender převzala minulý týden v Plzni Policie České republiky. Obdržela tak první část flotily třiceti vozů, kterou jí má podle rámcové smlouvy dodat společnost Dajbych.
Podívejte se: Policie převzala v Plzni nové terénní Land Rovery

Mluvčí policie Eva Červenková uvedla, že střelba následovala po slovní rozepři mezi dvěma příbuznými. „Dle prvotních informací došlo v jednom z objektů k rozepři mezi rodinnými příslušníky, kdy šestašedesátiletý muž měl způsobit příbuznému střelné poranění. Mladší z nich, pětašedesátiletý poškozený, i přes veškerou snahu přivolaných policistů a následně záchranářů svým zraněním na místě podlehl,“ informovala Červenková s tím, že krátce nato se s největší pravděpodobností připravil o život i sám pachatel. Toho bez známek života nalezla oběšeného zásahová jednotka. U obou mrtvých byla nařízená soudní pitva.

Nedělní střelbu teď vyšetřují krajští kriminalisté. „Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Okolnostmi úmrtí druhého muže se zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov,“ dodala mluvčí.

Střelba. Ilustrační foto.
Tragédie na Plzeňsku. Muž zemřel po střelbě, útočník se pak oběsil