„Datum se nám líbilo. Na dlouhou dobu je také poslední příležitostí vzít se ve dni s takhle magickým číslem," uvedli partneři.

„Vašek s námi tancoval v Torzo breakers. Je dobrý kluk a parťák, proto jsme tady," uve- dli Marie a David Charouzovi. Ostatně mrštnost a smysl pro legraci mladý muž dokázal hned při vystupování z auta. Pro pobavení čekajících předvedl v lakýrkách na jakoby ´namrzlém´ chodníku taneční pantomimu.

„Poznali jsme se krátce před mým odjezdem do Anglie. Mířila jsem tam dělat au-pair. Celý rok jsme si pak volali a psali," vzpomínala Martina. „Nemyslete, že jsem posílal e-semesky, to byly romantické dopisy," zdůraznil ženich. Po roce se do Anglie rozjeli oba a studovali, nakonec zakotvili ve Skotsku. V cizině už pobývají sedm let a jejich vzájemným poutem se před dvěma roky stal i syn Vašík. „Řekli jsme si, že nyní to všechno zpečetíme svatbou," dodali snoubenci. V běžném životě teď v daleké zemi zabezpečují provoz lesnického centra, kam se sjíždějí lovci. Že i ve Skotsku je mladá dvojice oblíbená, dokládala účast jejích tamních sousedů na slavnostním obřa- du v Rokycanech. Průvod svatebčanů tím byl daleko pestřejší. Pánové v kostkovaných kiltech a jejich dámské protějšky s péřovou ozdobou ve vlasech budili pozornost. Rázovité skotské odění měl na sobě také malý Vašík. „I mně říkali, že mi dovolí vzít si kilt, třebaže nejsem původem Skot, ale nechtěl jsem. Malý může, ten se tam už narodil," informoval s pyšným pohledem na dvouletého mrňouska Václav. Ještě než novomanžele ve vratech radnice zasypaly závěje rýže a čočky pro štěstí a svatebčané vyrazili na hostinu, zažila obřadní síň dosud neví-dané. Ženich ze samé radosti na místě ´vystřihl´ několik salt.