Nový jízdní řád Českých drah platí od 11. prosince. Několik novinek se týká i Rokycanska.

Na trati 175 z okresního města směrem do Nezvěstic byla po mohutných stavebních úpravách vytvořena určitá rezerva při odjezdech spojů a jejich případném čekání na zpožděné rychlíky.

Pokud jde o linku 176 (Chrást u Plzně Radnice) je pozitivní zprávou pro pasažéry, že v grafikonu se objevilo sedm přímých spojů z Plzně do Radnic a osm v opačném směru! „Odpadne tím přestupování, které zejména pasažérům se sníženou pohyblivostí dělalo problémy," konstatovala mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Vlaky pojedou v dvouhodinovém taktu. Z Plzně do Radnic v 7.11, 9.11, 11.11, 13.11, 15.11 a 17.11 hodin s příjezdem do Radnic vždy dvě minuty po celé. V opačném směru většina spojů vyjede z Radnic šest minut po celé a cesta do krajské metropole trvá 49 minut. Pochopitelně, že grafiko obsahuje i spoje s přestupem.

Den železnice na regionální úrovni má v roce 2017 patřit zmíněné trase Chrást Radnice. Souvisí to s derniérou chrástecké stanice, která po dokončení mohutných úprav na páteřní trati Praha Plzeň už nebude výchozí. Nejen cestující sledují se zájmem hloubení druhého tubusu z Kyšic přes Chlum do Doubravky. Dokončeno je necelých dvacet procent a denním rekordem bylo vyražení bezmála 33 metrů. Společnost počítá s modernizací rychlíkových souprav v úsecích z Prahy do Chebu či do Klatov včetně internetového připojení a minibarů.