Ve Strašicích na tento den pozvali mladé sousedy z okolních vesnic. „V rámci projektu Budeme příští rok spolužáci do naší školy přijedou žáci z dobřívské a cheznovické základní školy, kteří od příštího roku budou navštěvovat naši devítiletku," uvedla ředitelka Eva Válková. „Chceme, aby se budoucí spolužáci lépe poznali a přechod k nám byl tak snazší," vysvětlovala. „Den učitelů slavíme pouze s kolegy přátelským posezením," uzavřela Válková.

Také v mirošovské devítiletce plánují tento den netradičně. K druhákům například přijdou žáci deváté třídy, kteří vystřídají za katedrou učitele, aby mohli své mladší spolužáky vzdělávat.

Den „naruby" si už včera užili žáci devátých tříd v Hrádku. „Už tři týdny předem si rozdělí výuku ve všech třídách mezi sebe a po dohodě s učiteli se těší, jak se jim bude dařit," sdělila podrobnos- ti ředitelka Anna Valešová. „I když letošních deváťáků je u nás pouze osmnáct a někteří z nich ještě nebyli ve škole přítomní, stalo se, že nemohli vystupovat po dvou, ale v některých hodinách pouze po jednom. Všichni to nakonec velmi dobře zvládli," pokračovala. „Nejvíce se to však líbilo těm nejmenším.

Z pátečního vydání Rokycanského deníku.