Pro někoho překvapení, pro jiné očekávané. Dnes naposledy jdou pracovníci Kovohutí v Rokycanech, sídlící v Zeyerově ulici, do práce.

„Ve firmě jsem byl zaměstnaný téměř patnáct let. O tom, že má společnost problémy, jsme mezi kolegy věděli," svěřil se jeden ze zaměstnanců, který přes nucený odchod chtěl zůstat v anonymitě. „V posledních letech jsme zůstávali doma na sedmdesáti procentech. Práce byla nárazová a takhle to dopadlo," pokračoval. „Chvíli to vypadalo dobře, ale jak jsme byli osm let bez prémií, něco špatně určitě bylo," konstatoval.

„Pracovali jsme na třísměnný provoz a bylo nás zde zhruba devadesát. Co jsme dostali výpovědi, tak zůstanou snad jen čtyři a někdo v kancelářích," uvedl. „Dnes jdu tedy naposledy a pak uvidím. Asi si dám celý prosinec oraz a pak si začnu hledat práci. Je škoda takového podniku. Po Favoritu, Hamiru nebo Marile je to bohužel další společnost, která v Rokycanech končí," uzavřel.

Podle informací, které má Rokycanský deník k dispozici, byly Kovohutě už několik let ve ztrátě. Údajně byla společnost nabízená dokonce k prodeji. K ožehavému tématu se vrátíme v dalších vydáních.