Větrnou noc z pátka na sobotu lze očekávat na západě Čech. Meteorologové vydali výstrahu také na sobotu.

"Dopravní nehoda osobního automobilu a opět strom. Severní Plzeňsko u Bezvěrova. Na místě lehce zraněná slečna asi 20 let. Cestu na místo komplikují spadané stromy, záchranáři museli volit objízdné trasy," informovala za záchranáře Mária Svobodová.

Silný západní vítr s nárazy nad 65 km/h, v noci při přechodu fronty krátkodobě až kolem 90 km/h.

close Přechod fronty. Pátek 21 hodin. info Zdroj: radar.eu zoom_in Přechod fronty. Pátek 21 hodin.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. (zdroj ČHMÚ)

Například přes Tachovsko se silný vítr prohnal kolem deváté hodiny večerní. Hasiči zasahovali v Tachově při odstaňování popadaných stromů. V Broumově u požáru trafostanice.

Opět je řada domácností na Plzeňsku a Tachovsku bez elektrické energie.

"Nepřízeň počasí komplikuje i cestu řidičům. Záchranáři spolu s hasičským záchranným sborem zasahuji u Strážova na Klatovsku, kde skončil osobní automobil na boku. Zaklíněného muže ročník 1991 se středně těžkými zraněními do Klatovske nemocnice," uvedla za záchránáře Mária Svobodová.

Severní Plzeňsko - dopravní nehoda osobního automobilu se stromem. "Silnice 27 u odbocky na Hromnice, na místě ošetřen muž ročník 1964. Transport do nemocnice nevyžadoval."