Počet heren se tak oproti dnešku sníží zhruba na třetinu. Návrh opozice na vyškrtnutí všech heren v centru města neprošel. Navíc si za něj topkaři vysloužili kritiku. „Až doteď tvrdili, že automaty nechtějí vůbec, teď by jim čtyřicet heren nevadilo," ozývalo se ze zastupitelských lavic směrem k TOP 09.

Předseda kontrolního výboru Ondřej Ženíšek (TOP 09) ale tvrdí, že na změně postoje není nic zvláštního. „Věděli jsme, že nulovou toleranci vůči automatům teď neprotlačíme, tak jsme navrhli kompromis. Díky němu by herny zmizely z širšího centra Plzně," vysvětluje Ženíšek. Širším centrem topkaři označili území od nádraží na Jižním Předměstí, od Škodovky, autobusového nádraží až po soutok řek a k mostu v Prokopově ulici. V Plzni by při této variantě zůstalo 38 heren.

Opozici podpořili i tři sociální demokraté, mezi nimi ekonomický náměstek Martin Zrzavecký (ČSSD), který automaty v centru delší dobu kritizuje. Poté, co návrh topky neprošel, zdvihl ruku pro původních jednaosmdesát. „Pokusím se dodatečně přílohu změnit a v centru herny zrušit," slíbil Zrzavecký.

Do konce roku bude radnice seznam znovu revidovat. Provozovatelé, kteří nesplní podmínky města, vypadnou. Z ulic musí například zmizet reklamní poutače, každá herna musí být vybavena kamerami a ty s nonstop provozem i ostrahou.

Původně obvody navrhly ponechat 74 heren, 18 dalších provozovatelů si však stěžovalo, že byli ze seznamu vyškrtnuti neprávem. Došlo na přeměřování vzdálenosti od škol, sedm z nich se poté do vyhlášky vrátilo. Na seznam se překvapivě vrátila i adresa Americká 49, což je Dům kultury Inwest. Ten se však nyní bourá a nic v něm nefunguje.