Zastupitelé Plzně zatím kvůli koronaviru zasedat nebudou.

Krajský úřad Plzeňského kraje uspořádá zasedání zastupitelstva videokonferenčně. „Bude se konat 6. dubna a kvůli krizovému opatření týkajícího se jednání zastupitelstev obcí a krajů budou projednávány dva body programu,“ uvedla mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová s tím, že chod úřadu není epidemií nijak ohrožen a úřední hodiny podatelny jsou omezeny podle usnesení vlády na pon-dělí a středu od 8 do 10 hod.

VELKÁ MÍSTNOST

Zasedání Zastupitelstva města Plzně se ale v dohledné době konat nebude. „Zatím ho neplánujeme. Jednat budeme skutečně až v případě neodkladné záležitosti on-line metodou,“ okomentoval primátor Plzně Martin Baxa. Zároveň ale dodal, že Rada města Plzně funguje stejně jako obvykle. „Máme velkou zasedací místnost, kde lze dodržovat doporučenou vzdálenost, proto jsem se rozhodl, že rada jednat bude podle plánu a také mimořádně dle potřeby,“ dodal primátor.

Ve Stříbře na Tachovsku podle starosty Martina Záhoře jedná rada města standardním způsobem, o konání zasedání zastupitelstva, které se má uskutečnit do konce týdne, ale bude vedení města ještě rozhodovat. „Pokud budeme muset řešit akutní věci, zastupitelstvo pravděpodobně uděláme pomocí videokonference,“ řekl Deníku starosta.

Podobnou situaci řeší také v Janovicích nad Úhlavou na Klatovsku. „Zasedání zastupitelstva máme naplánované na konec dubna. Pokud ale bude situace nadále vážná a nebudeme muset jednat o něčem neodkladném, pravděpodobně jej odsuneme,“ sdělil starosta Michal Linhart.

V Holýšově na Domažlicku mají zastupitelé naplánované jednání na 11. května. „Doufáme, že bude. Rozhodovat se budeme podle aktuální situace,“ reagoval starosta Libor Schröpfer.