Letošního ročníku tradiční akce se zúčastnilo 23 závodníků, pouze dvě z nich byly ženy. Závod se jel ve dvou kolech. Specialitou, kterou dle slov pořadatelů nikde jinde nemají, je jízda s károu. Ta se však netýkala závodnic, které místo ní vyjížděly dvakrát kopec, s čímž si obě bez problému poradily.

Pro některé účastníky byla sobotní traktoriáda v letošním roce již několikátým závodem v pořadí. Příkladem je Vladislav Berdych z Rokycan, který do Makova přijel se dvěma traktory – Johnem Deerem a tzv. 'samodomo'.

„Letos jedu už patnáctý závod, byl jsem už čtyřikrát na soutěžích na Moravě,“ prozrazuje Vladislav Berdych, který ve svých téměř sedmdesáti letech prohání trať jako za mlada. O tom, že je Berdych skutečně jedním z nejlepších závodníků v jízdě s traktorem svědčí i jeho umístění na zlatých příčkách hned ve dvou kategoriích – domácí výroba auta a kategorie tovární výroba nad 25 kW.

Letošní ročník Makovské traktoriády se oproti předešlému ročníku obešel naštěstí bez jakýchkoliv komplikací. Předloni zde totiž došlo ke dvěma úrazům.

„Po těch letech, co akci pořádáme, jsme určité nedostatky již vychytali. Na organizaci celé akce se podílí pětapadesát pořadatelů včetně pracovníků u občerstvení. Je nutné, aby vše bylo dostatečně zabezpečené,“ říká hlavní organizátor akce Milan Hromada.