Den po Silvestru, kolem páté hodiny ráno, mladík dívku dovedl k sobě domů s tím, že u něj může přespat. Poškozenou Izabelu P. měl ve svém bytě údajně začít osahávat a poté, co odmítala pohlavní styk, i surově bít pěstmi do obličeje.

„V době, kdy s poškozenou ležel v posteli a ona mu sdělila, že nemá o sex s ním zájem a klidně odejde domů, ji nejprve fyzicky napadl nejméně deseti údery pěstí a hřbetem ruky do obličeje, vnikl penisem do její pochvy, nadával jí, přičemž poškozená křičela, ale obviněný ji znovu udeřil,“ stojí v obžalobě. Dívka poté ztratila na okamžik vědomí. „Když se probrala, bránila se a křičela. Obviněný dívce zacpával rukou ústa, po chvíli se souloží přestal a poškozená z bytu odešla,“ popisuje obžaloba.

Izabela P. utrpěla otřes mozku a modřiny na obličeji. Dodnes má z osudného dne psychickou újmu, trpí poruchami spánku, děsivými sny, sníženou chutí k jídlu s pocity na zvracení, úzkostmi a má nedůvěru k cizím lidem.

Obžalovaný s vyjádřením poškozené nesouhlasí. Pohlavnímu styku se podle něj dívka nijak nebránila.

Za zločin znásilnění, během kterého způsobil Adam P. dívce těžkou újmu na zdraví, hrozí mladíkovi až 12 let vězení. Soud bude pokračovat v listopadu výslechem svědků.