Cílem Lenky Moštěkové se stalo vytvořit na malém prostoru příjemný relaxační park. Ke spolupráci přizvala zahradní architektku. Ta zčásti zachovala už prořídlý jabloňový sádek, který byl součástí zajímavého objektu někdejší Jíšovy výrobny dýmek. Koruny ponechaných mo- hykánů se staly místem, kde sídlí a návštěvníkům prozpěvují ptáci. Obydlili ale i někte- ré velikány v sousedství poto- ka. Plochu architektka doplni- la také dalšími pozoruhodnými prvky vodostřiky, bazénkem, skalkou s altánkem, zídkami… Výsledkem je Zbirožský dvůr, který si za letní dny stačil získat už desítky příznivců.

„Celý park je koncipovaný tak, aby posiloval smysly. Cestičky jsou jím vedené s úmyslem, aby z každého ze stanovišť se návštěvníkovi otevíral jiný pohled, který pohladí na duši," podotkla k záměru Moštěková.

Důležité místo ve výsledné sestavě sehrává rovněž voda. „Miluji její zurčení a chtěla jsem tím vzdát i hold patronovi kraje básníku J. V. Sládkovi," uvedla Moštěková. Zvuk tekoucí, bublající či z výšky dopadající životodárné tekutiny a ptačí zpěv doplňují ještě rozmanité zvonkohry. „Psychická pohoda je pro člověka skutečně strašně důležitá. Tady ji navíc může spojit i s fyzickým vyžitím. Máme tu takové venkovní fitness a také stezku se spoustou herních prvků pro děti. Vyzkoušejí si dovednosti, procvičí balanc…

Více v pátečním vydání Rokycanského deníku.